Ošetření Dornovou metodou
Jak pomáhá rehabilitace
pomocí Dornovy metody psům?

Dornova metoda je jemná manuální terapie, regulující chybná postavení kostí v těle. Navrácením kostí na své fyziologické místo se vyrovná celková statika a dynamika. Dornova metoda ošetřuje celostně psí páteř, klouby a měkké tkáně, a usazuje všechny složky kosterní soustavy do fyziologické polohy.

Při Dornově metodě prostřednictvím série cílených hmatů zkontrolujeme postavení jednotlivých kostí v těle, vyvíjíme jemný tlak na kost nebo kloub za současného pohybu svalů zvířete. Pracujeme pouze dotykem rukou. Dornova metoda je bezpečná, pracujeme do prahu bolesti. Ošetření Dornovou metodou je vhodné pro:

  • psy sportující
  • psy se spondylozou páteře
  • psy s bolestivostí kyčlí, zad, loktů
  • psy z množíren a útulků
  • psy v domácím prostředí (páteř a klouby mohou být poškozeny v důsledku nešetrného trhání za obojek, pohybu po plovoucích podlahách, nešetrné manipulace při utírání tlapek...)
  • pro štěňata a mladé psy
  • i pro psy zdravé, jako prevence

Dornova metoda pozitivně ovlivňuje i psychiku zvířete- po fyzické úlevě nastává i úleva psychická. Ošetření trvá asi hodinu, a probíhá za přítomnosti majitele.

Můžeme vám také poradit

Nejste si jisti zdravotním stavem, nebo potřebujete poradit? Rádi vám odpovíme. Napište nám.

E-mail je na cestě a co nejdřív se ozveme.

Jejda, něco se nepovedlo a e-mail se neodeslal.

Kdo jsme?

Veterinární ordinace na Novém Hradci Králové.

Hlavní myšlenkou mé práce vždy bylo a je sledovat svěřeného pacienta coby celek, nevěnovat se pouze jedinému, majitelem viděnému problému či nedostatku. Vždy se snažím v maximální možné míře svým pacientům pomoci a majitelům vyjít vstříc. Není-li v možnostech této ordinace provést další potřebná vyšetření či chirurgický zákrok,neprodleně majitele s jejich svěřencem odesílám na specializovaná pracoviště, která předem kontaktuji. To přináší mým klientům komfort při přijetí na takovéto klinice.

Postupem času se snažím rozšiřovat poskytované služby dvojím způsobem. Prvním je nákup nového vybavení a druhým pravidelné absolvování školících seminářů, jež zvyšují a doplňují mé znalosti v různých oborech. Ordinace byla v poslední době obohacena o RTG přístroj, sonografický přístroj, zubní ultrazvuk a monitoring pro pacienty v narkóze. Pro větší chirurgické zákroky je k dispozici školená sestra, čímž se zvyšuje bezpečnost prováděných operací a rozšiřuje se jejich paleta.

Neomezuji se pouze na vyšetření či pomoc pacientům u mne v ordinaci, ale po dohodě s klientem jezdím do jejich domácího prostředí v okolí Hradce Králové. Rovněž transport odebraných vzorků zajišťuji na místo určení sama.

Certifikáty